DETAYLARI GÖR
Dünyanın en uzun rallisi

1979’dan bu yana düzenlenen otomobil, motosiklet ve kamyonların yarıştığı Dakar Rallisi dünyanın en uzun soluklu ve heyecanlı rallisi!

Fransa’dan Senegal’e

İlk Dakar Rallisi, 26 Aralık 1978 yılında Paris’te start aldı. 10.000 kilometre uzunluğundaki bu ralli, 14 Ocak 1979 yılında Dakar’da sonlandı.

Prenslerden futbolculara

Monako Prensesi Caroline ile Monako Prensi Albert 1985’te, ralli şampiyonu Ari Vatanen 1987’de, Fransız futbolcu ve teknik direktör Michel Hidalgo 1991’de, Fransız şarkıcı Johnny Hallyday 2002’de, Belçikalı kaleci Jean-Marie Pfaff 2003’te bu heyecana ortak oldular.

Macera, heyecan ve tutku

10L Ecotorq motoru, takviyeli 10mm şasisi, kevlar karbon yan panelleri ve bağımsız aksları ile Ford Trucks; Belçikalı VDR Trucks Racing ile güçlerini birleştirecek, 6 Ocak’ta Peru’da gerçekleşecek startla 11 gün sürecek mücadeleye başlayacak ve tozu dumana katacak.

Güney Amerika’da

2009’da kıta değiştirerek Güney Amerika’ya taşınan Dakar Rallisi, maceraperestleri buluşturmaya devam ediyor.

Ford Trucks Dakar 2019'da.

40 senedir maceraperestlere büyük heyecan yaşatan Dakar Rallisi’nin heyecanı bu sene katlanıyor. Ford Trucks, ilk kez Dakar Rallisi’nde yarışmaya hazırlanıyor.

Ford Trucks, dünyanın en uzun ve zorlu rallisine Ford Otosan Ar-Ge desteğiyle tasarlanan iki özel prototip Ford Trucks aracı ve desteklediği ralli takımı VDR Trucks Racing ile katılıyor. Dakar 2009’un birincileri Yves Rutten ve Peter Van Delm ise şoför koltuğunda yerini alıyor.

Bu uzun ve zorlu rallide; VDR Trucks Racing ekibine yarış kamyonları dışında 2 pilot, 4 yardımcı pilot, 8 kişilik teknik ekip ve ihtiyaç duyabilecekleri tüm ekipman Ford Trucks tarafından sağlanıyor.

 

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamadı, lütfen arama kriterlerinizi genişleterek tekrar arama yapınız.
Arama Sonuçları