DETAYLARI GÖR
Süper Sezonun Süper Sponsoru

Bu senenin eşi benzeri görülmemiş 14 aylık “süper sezonu” boyunca Ford Trucks, şampiyonanın araçlarının taşınmasından sorumlu olmanın yanında forma sponsorluğu pozisyonuyla da etkinliğe birden fazla seviyede ortak oluyor.

Dünyanın En Seçkin Pistleri

Belçika’da bulunan ünlü SPA-Francorchamps pistindeki 6 saatlik yarış ve Fransa’nın, efsanevi “Le Mans 24 Saat” yarışı dahil olmak üzere dünyanın 9 farklı yerinde yapılan yarışlarla sürücülerin ve araçların dayanıklılıklarının sınırlarını zorlayacak. Dünyanın prestijli ve tarihi pistlerini içeren bu senenin yarış takvimi, 2012’den beri ilk defa Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletindeki Sebring Uluslararası Yarış Pistini içeriyor.

Le Mans Ateşi Yanmaya Devam Ediyor

2010’da başlayan Intercontinental Le Mans kupasının devamı niteliğinde olan WEC, 1992’den beri dayanıklılık yarışlarında dünya şampiyonası sayılan tek yarışmadır. Dayanıklılık yarışlarında, sürücüler gece gündüz yarışarak pistte en fazla yolu katetmeye çalışırlar.

Ford Trucks ile Efsanevi Bir Macera

Dünyaca ünlü Intercontitental Le Mans kupasının devamı niteliğinde olan WEC, bu sene bir ilki gerçekleştirerek 9 farklı ülkede 14 ay süren “süper sezon”uyla yarışseverlere benzersiz deneyimler yaşatıyor. Sürücülerin ve araçların dayanıklılıklarının sınırlarının zorlanacağı yarışlar, dünyanın en eski devam eden yarışı olan “Le Mans 24 Saat” ile sona erecek. 

 

Ford Trucks; 

6 Nisan 2018’de Başlangıç Yarışı ile Fransa’da 

3 Mayıs 2018’de SPA-Francorchamps 6 Saat Yarışı ile Belçika’da 

16 Haziran 2018’de Le Mans 24 Saat Yarışı ile Fransa’da 

17 Ağustos 2018’de Silverstone 6 Saat Yarışı ile İngiltere’de 

12 Ekim 2018’de Fuji 6 Saat Yarışı ile Japonya’da 

16 Kasım 2018’de Shanghai 6 Saat Yarışı ile Çin’de 

13 Mart 2019’da Sebring 1000 Mil Yarışı ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 

2 Mayıs 2019’da SPA-Francorchamps 6 Saat Yarışı ile Belçika’da 

Ve sezonun son yarışı olan 15 Haziran 2019’da Le Mans 24 Saat Yarışı ile Fransa’da etkinliğe resmi araç taşıyıcı ve forma sponsoru olarak destek olacak.

 
Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamadı, lütfen arama kriterlerinizi genişleterek tekrar arama yapınız.
Arama Sonuçları